Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Pogoda dziś:
16°C
Slajd

Serce Lutosławskich

Drozdowo w Powiecie Łomżyńskim
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Łomżyńskie obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej

DATA PUBLIKACJI: 2016-09-02 12:10 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Mszą świętą w intencji Ojczyzny oraz pokoju na świecie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wojny totalnej, angażującej nie tylko wojsko ale także ludność cywilną. Wojny, która pochłonęła miliony niewinnych ludzkich istnień. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele powiatu w osobach Starosty Łomżyńskiego Elżbiety Parzych oraz Radnego Powiatu Jacka Albina Nowakowskiego, władze Miasta Łomży, parlamentarzyści, wojsko, służby mundurowe, poczty sztandarowe szkół i organizacji, uczniowie i nauczyciele łomżyńskich szkół oraz mieszkańcy Łomży.
14

Po Mszy św. o godz. 12.00 nad miastem rozbrzmiały syreny. Chwilą ciszy upamiętniono i oddano hołd ofiarom wojny. Tuż przy Sanktuarium w Dolinie Pamięci odbyły się kolejne punkty uroczystości. Okolicznościowe przemówienia wygłosili Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Posłowie na Sejm RP Bernadeta Krynicka oraz Lech Antoni Kołakowski. Wszyscy w swoich słowach odnosili się do faktów historycznych związanych z wybuchem II wojny światowej, o ogromie tragedii jaki dokonał się w tym czasie ale przede wszystkim oddawali hołd wszystkim tym, którzy poświęcili swoje życie i przeleli krew za Ojczyznę. Okolicznościowy list przesłał także Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

Po przemówieniach przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary wojny. Uwieńczeniem uroczystości była modlitwa za zmarłych oraz odegranie Mazurka Dąbrowskiego.

190415025612.png

OGŁOSZENIE

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwastania Pańskiego

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Międzynarodowe spotkania z Lutosławskimi

maj 15, 2019
Czytaj więcej

20 lecie współpracy Powiatu Łomżyńskiego z bawarskim Dingolfing – Landau

cze 18, 2019
Czytaj więcej