Motyl

Powiat Łomżyński

Beata Bartelik - Sen na pogodne dni - zaproszenie na koncert

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego zaprasza na koncert Beaty Bartelik, który odbędzie się 26 listopada 2016 roku o godzinie 18.00 w ROK Łomża, ul. Małachowskiego 4.
Beata Bartelik to wokalistka, która zadebiutowała pod koniec lat 80. piękną, nastrojową piosenką Sen na pogodne dni – do dziś cieszącą się niesłabnącą popularnością. Wiele lat śpiewała muzykę folk-rockową w takich zespołach jak Krewni I Znajomi Królika, Smugglers i Szela. Ważne miejsce na jej drodze muzycznej zajmuje kobiecy zespół VibrasoniQ – chilloutowa muzyka o wyrazistym elektronicznym brzmieniu z elementami ethno-, jazz-, hip-hopu.
W połowie lat 80. wylansowała przebój Sen na pogodne dni, z którym wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987 roku. W tym samym roku nagrała także piosenkę oraz teledysk Ameryka. Pod koniec lat 80. porzuciła karierę estradową. Pracowała jako pedagog specjalny.

W latach 90. współtworzyła zespół folkowy Krewni i Znajomi Królika, w którym śpiewała oraz grała na flażoletach. Z grupą tą dokonała kilku nagrań. Związana jest ze sceną szantową i pojawiła się w nagraniach takich wykonawców jak Zejman & Garkumpel oraz Mechanicy Shanty. W 2007 roku jej piosenka Sen na pogodne dni trafiła na składankę Klub80.pl, zawierającą polskie przeboje lat osiemdziesiątych. W roku 2014, piosenka Sen na pogodne dni trafiła na 1. miejsce listy Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki.

Obecnie nadal nagrywa, jest także członkinią żeńskiego zespołu VibrasoniQ oraz szantowych formacji Smugglers i Szela. Od 2010 roku intensywnie nagrywa solowy materiał i przygotowuje się do wydania płyty długogrającej.

Zapraszamy!

Informacje i bilety: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, rok@4lomza.pl, w godz. 8.00-15.00.

Organizator:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

Sponsorzy:Fundacja Sztuk i DialoguRestauracja, Pensjonat RETRODrukarnia Kamil BorkowskiMPK Łomża

2016-11-18 14:21 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.