Motyl

Powiat Łomżyński

4 pory roku w ceramice - wernisaż w Galerii N

Bursa Szkolna nr 3 w Łomży, Klub Wojskowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży serdecznie zapraszają na wystawę ceramiki wychowanków Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży, pn. "4 pory roku w ceramice".
Wernisaż wystawy odbędzie się 13 grudnia 2016 roku, o godzinie 18.00 do Galerii N, w Łomży, Al. Legionów 133. W programie występ artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Serdecznie zapraszamy.

Z żaru powstaje popiół lub dzieło.

Stanisław Jerzy Lec

 

Z ziemi, wody i żaru już od czterech lat powstają nasze prace. Ceramiczną wędrówkę rozpoczęła Urszula Bielicka-Gronek, którą glina zauroczyła „od pierwszego wejrzenia”. Zaraziła pasją pracowników placówki i młodzież mieszkającą w Bursie Szkolnej Nr 3. Dzięki dofinansowaniu przez Fundację „Dobro Procentuje” Banku PKO BP pozyskaliśmy piec do wypału ceramiki, materiały do prowadzenia zajęć, a teraz z niecierpliwością czekamy na koło garncarskie (będzie się działo).

Za nami formowanie z plastra i wałeczków, przygoda z masą lejną, eksperymenty ze szkliwami, granulatem szklanym oraz złotem naszkliwnym używanym do zdobienia ceramiki. Przed nami doskonalenie poznanych technik oraz toczenie na kole, które za sprawą Fundacji „Dobro Procentuje” Banku PKO BP już niebawem zagości na stałe w bursie.

Wystawa ceramiki w Galerii N to efekt pracy wychowanków i pracowników Bursy Szkolnej Nr 3

w Łomży. „Ceramiczne cztery pory roku” obrazują dorobek twórczy inspirowany zmiennością przyrody, bogactwem otaczającego świata i wyobraźnią wykonawców.

 

Iwona Maria Kwiatkowska

 

Autorzy prac:

Anita Fadecka, Magdalena Gniazdowska, Anna Gawecka, Klaudia Zalewska

Magda Chrostowska, Magdalena Gotlib, Martyna Gołębiewska, Ewelina Sakowicz Iwona Kwiatkowska, Ewa Frołow, Dorota Grabowska, Urszula Bielicka-Gronek

Mateusz Pastorczyk, Łukasz Mocarski, Adrian Nieciecki.

2016-12-12 14:22 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.