Motyl

Powiat Łomżyński

Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego 2018

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego zaprasza na Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego, który odbędzie się 10 lutego 2018 roku w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4. Początek godz. 10.00.


Celem Przeglądu jest prezentacja tradycyjnych i współczesnych form teatru ludowego nawiązującego do świąt (Boże Narodzenie, Nowy Rok, Trzech Króli, Wielkanoc), uroczystości rodzinnych (wesele, chrzciny, rajby), zwyczajów związanych z pracą na roli i w gospodarstwie domowym (kiszenie kapusty, dożynki).

Upowszechnianie i kontynuacja tradycyjnych form teatru ludowego.
W Przeglądzie wojewódzkim mogą wziąć udział zespoły wytypowane wcześniej na przeglądach powiatowych, które przygotują i przedstawią program zaczerpnięty z autentycznego folkloru z zachowaniem wierności tradycji regionalnej lub opracują program wykorzystujący elementy tradycji regionalnych.
Przegląd organizowany jest od prawie 30 lat. Jego celem jest integracja różnych grup kulturowych i wiekowych, propagowanie różnorodności form teatrów ludowych oraz prezentacja kultury Województwa Podlaskiego. Laureaci Przeglądu będą mieli możliwość reprezentowania Województwa Podlaskiego na imprezach ogólnopolskich o podobnym charakterze.

Impreza odbywa się dzięki pomocy:
Starostwa Powiatowego w Łomży
Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku
Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

2018-02-08 08:09 Opublikował: Wydział PRiK
Autor treści: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.