Motyl

Powiat Łomżyński

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Dowódca 13. Batalionu Lekkiej Piechoty 1. Podlaskiej Brygady Terytorialnej ppłk Krzysztof Rabek, zapraszają 1 marca 2018 r. o godz. 12:00 do wspólnego złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem poświęconym Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956, zlokalizowanym przy Szosie Zambrowskiej.
Ponadto w Domku Pastora można będzie zapoznać się z biogramami "Żołnierzy Niezłomnych", a o godz. 18:00 w Katedrze Łomżyńskiej odprawiona zostanie Msza św. w ich intencji.
 

W czwartek 1 marca od godz. 8:00 do 16:00, w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora”, przy ul. Krzywe Koło w Łomży, można będzie zapoznać się z biogramami żołnierzy podziemia niepodległościowego oraz obejrzeć filmy o tej tematyce. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach akcji „Namioty Wyklętych”, organizowanej przez stowarzyszenia Studenci dla Rzeczpospolitej. Celem wydarzenia jest przybliżenie postaci bohaterów, którzy prowadzili działalność w ramach polskiego podziemia w czasie wojny i powojennego ruchu oporu antykomunistycznego. Pierwotnie akcja miała odbyć się na Starym Rynku, jednak z uwagi na warunki atmosferyczne, została przeniesiona do „Domku Pastora”.

O godz. 19:00 środowiska narodowe i patriotyczne z naszego miasta zapraszają na V Łomżyński Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który wyruszy sprzed Katedry Łomżyńskiej.

(źródło: www.lomza.pl)

2018-02-28 08:27 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.