Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Pogoda dziś:
10°C
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Koncert „Miłość i zadumanie... Z muzyką polską w tle”

DATA PUBLIKACJI: 2018-03-20 10:46 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
8

 

Koncert z cyklu „Muzyczne Wieczory u Lutosławskich”, zorganizowany przez Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży odbył się w Muzeum w sobotni wieczór 17 marca 2018 roku.

Wystąpiły: Anna Jeremus-Lewandowska (sopran koloraturowy), Sabina Aftyka (sopran), Ewa Murzynowska (sopran), Joanna Słowińska (mezzosopran), Tatiana Baranowska (fortepian)

Prof. dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska (sopran koloraturowy) ma w swoim repertuarze ponad trzydzieści ról operowych, operetkowych oraz partie z repertuaru oratoryjnego, m.in.: Rozyna w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego, Norina w Don Pasquale, Adina w Napoju miłosnym G. Donizettiego.

Działalność pedagogiczną rozpoczęła na Uniwersytecie Łódzkim – w Katedrze Edukacji Artystycznej. Następnie współpracowała z UMFC z Wydziałem Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku. Od 2010 r. jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Swój czas dzieli pomiędzy działalność pedagogiczną, naukową i publicystyczną, ale przede wszystkim aktywną działalność koncertową. Jest m.in. twórcą i dyrektorem Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie.

Z Ziemią Łomżyńską łączy ją od wielu lat Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża oraz współpraca z łomżyńskimi filharmonikami.


SABINA AFTYKA (sopran)
Studentka śpiewu solowego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz studentka akordeonu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.
Laureatka kilkunastu konkursów akordeonowych o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym, zajęła II miejsce w konkursie kompozytorskim w Warszawie w 2009 r.

 

EWA MURZYNOWSKA (sopran)
Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na wydziale Wokalno-Aktorskim. Występowała z Orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży, Orkiestrą Filharmonii Opolskiej im. J. Elsnera, Orkiestrą Akademii Muzycznej – CoOperate, Orkiestrą Kameralną Camerata Mazovia oraz zespołami Alla Vienna, Alla Breve, Johann Strauss Orchiestra. Aktualnie uczy śpiewu solowego w Szkole Muzycznej I stopnia w Gąbinie.

 

JOANNA SŁOWIŃSKA (mezzosopran)
Studentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu solowego oraz studentka studiów magisterskich kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest również nauczycielem zajęć muzyczno-ruchowych i prowadzi koncerty umuzykalniające dla dzieci.

Podczas koncertu „Miłość i zadumanie... Z muzyką polską w tle” publiczność usłyszała najpiękniejsze pieśni i arie, m.in.: V. Belliniego, W.A. Mozarta, F. Chopina, St. Moniuszki, F. Nowowiejskiego, E. Pałłasza, M. Matuszewskiego.

190916031417.jpg

20 lecie współpracy Powiatu Łomżyńskiego z bawarskim Dingolfing – Landau

cze 18, 2019
Czytaj więcej

JUBILEUSZ 20-LECIA POWIATU ŁOMŻYŃSKIEGO I WSPÓŁPRACY Z POWIATEM DINGOLFING – LANDAU

maj 31, 2019
Czytaj więcej

Trwa głosowanie w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu

sie 05, 2019
Czytaj więcej

Międzynarodowe spotkania z Lutosławskimi. Piękne dźwięki w piękny Jubileuszowy czas.

maj 31, 2019
Czytaj więcej