Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Pogoda dziś:
16°C
Slajd

Serce Lutosławskich

Drozdowo w Powiecie Łomżyńskim
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Jasełka w Muzeum Przyrody w Drozdowie

DATA PUBLIKACJI: 2019-01-21 08:00 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
6

„Chwała na wysokości Bogu” – taki miał tytuł, wzruszający i rodzinny z natury, wieczór kolęd 2019 w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Jeziorku. Był wyjątkowy, bo zadedykowany szacownemu ks. kanonikowi Janowi Grochowskiemu, który obchodził piękny jubileusz 60 lat kapłaństwa. Ksiądz Jan, choć emeryt, jest zaangażowanym społecznikiem  i pasjonatem tworzenia zegarów – ma już ponad tysiąc okazów, z których wiele było eksponowanych na licznych wystawach.

 

Jasełka w reżyserii pani Ireny Bazydło. Chór „Szkolne Słowiki” pod opieką artystyczną Beaty Sejnowskiej-Runo, dyrektora Szkoły. Kolędy odwieczne i te współczesne, śpiewane solo, z chórem, z publicznością. Ciekawe opowieści o życiu ks. Jubilata, „Gawęda o Małym Jezusicku” sybiraka Mariana Paliwody. Słodkości, jubileuszowy smaczny tort. A nade wszystko moc życzeń dla ks. Jana, życzliwość i dobre słowo wśród  gości i wykonawców stworzyły międzypokoleniową wspólnotę: od najmłodszych przedszkolaków, poprzez dzieci, młodzież i rodziców, aż po szacowne babcie i szacownych dziadków.  

I tak oto rok 2019 Muzeum Przyrody w Drozdowie rozpoczęło tak jak w zamierzchłych czasach: z radością i zachwytem dziecka oraz mocnym autorytetem  seniora, wokół którego zgromadziła się cała rodzinna społeczność. 

190415025612.png

OGŁOSZENIE

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwastania Pańskiego

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Międzynarodowe spotkania z Lutosławskimi

maj 15, 2019
Czytaj więcej

20 lecie współpracy Powiatu Łomżyńskiego z bawarskim Dingolfing – Landau

cze 18, 2019
Czytaj więcej