Motyl

Powiat Łomżyński

TYLKO DWIE TAKIE SZKOŁY W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM !!!

  • TYLKO DWIE TAKIE SZKOŁY W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM !!!
  • TYLKO DWIE TAKIE SZKOŁY W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM !!!
Tylko dwie szkoły z województwa podlaskiego znalazły się w finale organizowanego przez Fundację „Od pokoleń dla pokoleń” Konkursu „Szkoła z Tradycją”.

W dziesiątce finalistów znalazła się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży /IV MIEJSCE/ z projektem „Uczymy pamiętać”, którego realizacja stwarza okazję do zaszczepienia młodemu pokoleniu pamięci o tragicznej historii Polski widzianej przez pryzmat losów konkretnych ludzi oraz Szkoła Podstawowa im. Hanki Bielickiej w Sławcu /VI MIEJSCE/ z projektem „Tradycja to nasze dziedzictwo - Hej kolęda, kolęda”, którego celem było propagowanie kultury i sztuki regionu oraz promocja małej ojczyzny.

Konkurs skierowany był do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, kultywujących lub tworzących tradycję szkolną i lokalną, związaną ze szkołą, wspólnotą lokalną, regionem i krajem.

Celem konkurs było promowanie tych elementów kształcenia i wychowana młodzieży, które zaowocują obywatelskim, kreatywnym, odpowiedzialnym stosunkiem do otaczającej nas rzeczywistości.

Patronat nad konkursem sprawował Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz.

 

B. Danowska

J. Sosnowska

J. Sokołowski

2015-02-02 09:49 Opublikował: Beata Korwek

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.