Motyl

Powiat Łomżyński

Godzina "W" w Łomży. Cześć i chwała Bohaterom!

  • Godzina
  • Godzina
  • Godzina
W 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wszystkie pokolenia Łomżan oddały hołd powstańcom i ludności cywilnej Warszawy. Pani Elżbieta Parzych – Starosta Łomżyński, Andrzej Garlicki – Wiceprezydent Łomży i zgromadzone delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikami: Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego przy Szkole Muzycznej oraz Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Natomiast na Starym Rynku w Łomży o godz. 17.00 zgromadziła się licznie młodzież, z flagami biało-czerwonymi Polski i rodziny z małymi dziećmi.

W godzinę "W" – wybuchu powstania, jak co roku uruchomione zostały syreny alarmowe. Zgromadzeni zamarli na minutę w bezruchu - w hołdzie powstańcom.

Pamięć trwa.

„Bohaterowie Powstania Warszawskiego dokonali wyboru w zgodzie z wartościami, w jakie wierzyli, w zgodzie z wiarą, że choć po ludzku rozumując życie jest wartością najwyższą, to jednak istnieje coś więcej, niż tylko życie. To byli ludzie, którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać” ( W. Sumliński).

Cześć i Chwała Tym, którzy osamotnieni heroicznie walczyli i wierzyli, w odzyskanie wolności i życie w wolnej Polsce!

 

2018-08-02 11:57 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.