Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Pogoda dziś:
24°C
Slajd

Serce Lutosławskich

Drozdowo w Powiecie Łomżyńskim
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Zbliżają się czwarte wybory do Europarlamentu

DATA PUBLIKACJI: 2019-04-09 13:24 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Już wkrótce - 26 maja 2019 roku – kolejny raz będziemy wybierać naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Wybory europejskie są jednym z największych wydarzeń demokratycznych na świecie. 751 posłów do Parlamentu Europejskiego reprezentuje ponad 500 mln obywateli z 28 państw członkowskich. Niestety wciąż borykamy się z bardzo niską frekwencją w wyborach do PE, która w naszym powiecie jest jeszcze niższa niż średnia w kraju, czy województwie podlaskim.
1

Frekwencja w wyborach do europarlamentu

Potraktujmy udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego jako realizację prawa do decydowania o naszych własnych sprawach. Nasz głos ma ogromne znaczenie! To kogo wybierzemy i kto będzie nas reprezentował w Europarlamencie realnie przełoży się na nasze codzienne życie. Parlament Europejski bowiem podejmuje wspólnie z Radą UE decyzje regulujące takie dziedziny życia, jak: zdrowie, rolnictwo, bezpieczeństwo żywności, ochrona konsumentów, środowisko, swoboda podróżowania oraz większość gałęzi gospodarki. Nawet dziedziny, w których państwa członkowskie samodzielnie podejmują decyzje, takie jak edukacja i kultura, są często przedmiotem działań wspierających ze strony UE.

Pamiętajmy, że jako Polacy, Europejczycy budujemy dom przyszłych pokoleń. Nie bądźmy statystami – aktywnie kształtujmy przestrzeń naszego życia.

190415025612.png

OGŁOSZENIE

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwastania Pańskiego

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Międzynarodowe spotkania z Lutosławskimi

maj 15, 2019
Czytaj więcej

20 lecie współpracy Powiatu Łomżyńskiego z bawarskim Dingolfing – Landau

cze 18, 2019
Czytaj więcej