Motyl

Powiat Łomżyński

Wizyta delegacji Powiatu Dingolfing-Landau

 

W dniach 16-20 czerwca 2010 roku na terenie Powiatu Łomżyńskiego przebywała oficjalna delegacja Powiatu Dingolfing-Landau z Bawarii na czele ze Starostą – Heinrichem Trappem.

Program pobytu delegacji niemieckiej był bardzo zróżnicowany i rozpoczął się od pobytu w Białymstoku i zwiedzania nowobudowanej Filharmonii i Opery. Na zaproszenie Marszałka Województwa goście przebywali również w Augustowie gdzie zwiedzili jeden z największych zakładów produkujących jachty oraz płynęli rejsem po Pojezierzu Augustowskim.

Podczas pobytu w Łomży goście zwiedzili Muzeum Forteczne w Piątnicy gdzie w wyremontowanym i zaadoptowanym na ten cel schronie zgromadzono eksponaty związane z historią militarną regionu – najstarsze z okresu wojen szwedzkich. Na miejscowej strzelnicy uczestnicy mogli wypróbować swoje umiejętności strzeleckie. Delegacja zwiedziła także wystawę dzikich zwierząt z prywatnej kolekcji w Kownatach.

Uroki ziemi łomżyńskiej członkowie delegacji mogli podziwiać zwiedzając otulinę Biebrzańskiego Parku Narodowego a także Europejską Wioskę Bocianów w Pentowie oraz zamek i zabytki Tykocina.

 

2012-02-13 10:54 Opublikował: Beata Korwek

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.