BIP - Starostwa Powiatowego w Łomży

Biuletyn Informacji Publicznej

GRA DECYZYJNA nt.

"Funkcjonowanie powiatu-gminy w warunkach wystąpienia ptasiej grypy."
Realizując zadania wynikające z Planu działania Starosty Łomżyńskiego w zakresie obrony cywilnej w 2011 roku, informuję, w dniu 29 czerwca 2011 r., wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Łomży, Prezydentem Miasta Łomży oraz gminami powiatu łomżyńskiego przeprowadzono grę decyzyjną pod nazwą: "Funkcjonowanie powiatu-gminy w warunkach wystąpienia ptasiej grypy".

W ćwiczeniu wzięli udział przedstawiciele powiatowych służby, inspekcji i straży, zespoły zarządzania kryzysowego miasta Łomży i powiatu łomżyńskiego oraz przedstawiciele gmin z powiatu łomżyńskiego.
Dokonano oceny sytuacji w zakresie kompetencji poszczególnych służb oraz jednostek samorządowych.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży, jako służba wiodąca przy zwalczaniu tego typu zdarzeń, przedstawił zwięzłe procedury postępowania w takich przypadkach oraz szczegółowo nakreślił zadania poszczególnych jednostek organizacyjnych, które są zobowiązane do ich wykonania.

Przestawiciele poszczególnych jednostek przedstawili siły i środki jakimi mogą zadysponować przy tego typu zdarzeniu.

Powiat łomżyński wraz z poszczególnymi służbami, inspekcjami i strażami powiatowymi są przygotowanie w stopniu odpowiadnim do podjęcie działań mających na celu zwalczanie ognisk tzw. "ptasiej grypy".
Data powstania: czwartek, 30 cze 2011 08:58
Data opublikowania: czwartek, 30 cze 2011 09:02
Opublikował(a): Bogusław Popkowski
Zaakceptował(a): Bogusław Popkowski
Artykuł był czytany: 2879 razy